زیرساخت
موضوعات داغ

برنامه دولت آمریکا برای ارائه اینترنت پرسرعت به اقشار کم درآمد

دولت امریکا برنامه جدیدی برای ارائه دسترسی به اینترنت پرسرعت به قشر کم درآمد را معرفی کرده که باعث می شود هزینه اینترنت برای این قشر عملا مجانی باشد.

دولت امریکا مدعی شده که اینترنت دیگر یک خدمات لوکس نیست بلکه برای هر شخصی یک ضرورت محسوب می شود و یک نیاز اساسی برای رسیدن به موفقیت به حساب می آید. بنابراین دولت با همکاری 20 اپراتور بزرگ این کشور، برنامه ACP رو معرفی کردن تا به قشر کم درامد این کشور سوبسیدی برای دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت ارائه بدهند.

طبق این برنامه، دولت تا 30 دلار به قشر کم درآمد به صورت ماهانه سوبسیدی برای اینترنت ثابت می دهد و اپراتورهای مختلف از جمله AT&T, Verizon و Comcast قبول کردند که یا سرعت اشتراک اینترنت ارزان خود را افزایش دهند یا قیمت اشتراک اینترنت با کیفیت خود را کاهش دهند و به 30 دلار برسانند که در این صورت قیمت اینترنت برای این قشر تقریبا رایگان خواهد بود. این 20 اپراتور بزرگ اینترنت در آمریکا 80 درصئ جمعیت این کشور و 50 درصد جمعیت روستایی را پوشش می دهند.

طبق تعریف کاخ سفید، اینترنت پرسرعتی که این اپراتورها باید به مردم ارائه بدهند، در هر جایی که شبکه این شرکت ها توانش را دارند، باید حداقل سرعت دانلود 100 مگابیت بر ثانیه را داشته باشد.

به طور مثال شرکت Verizon قیمت اینترنت فیبری Fios رو از 39 دلار به 30 دلار برای این قشر کاهش داد. این اینترنت حداقل سرعت 200 مگابیت بر ثانیه رو برای دانلود و اپلود ارائه میدهد. همچنین شرکت Spectrum هم سرعت اشتراک اینترنت 30 دلاری خودش رو از 50 مگابیت به 100 مگابیت برای این قشر افزایش داد.

منبع: http://Cnbc.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا