هوش مصنوعی
موضوعات داغ

رونمایی سامسونگ از فناوری «پوست الکترونیکی»؛ واقعیت مجازی وارد سطح جدیدی می‌شود

یکی از موانعی که باعث می‌شود کاربران به‌طور کامل در محیط‌های واقعیت مجازی غوطه‌ور نشوند، فقدان بازخورد لمسی پیچیده است. هرچند بیشتر کنترلرهای واقعیت مجازی دارای موتورهای لمسی هستند، اما سامسونگ در تلاش است تا حس بسیار بیشتری به این تجربه‌ها اضافه کند و حالا فناوری جدیدی را به نمایش گذاشته که پوست الکترونیکی (e-skin) نامیده می‌شود.

به طور دقیق‌تر، پروفسور «آنریونگ جئونگ» (Unryong Jeong) از دپارتمان علوم و مهندسی مواد دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (POSTECH) به مدت پنج سال از طریق پروژه ارتقای فناوری آینده (Future Technology Promotion Project) توسط سامسونگ الکترونیکس مورد پشتیبانی قرار گرفته است.

سطح جدیدی از غوطه‌وری در واقعیت مجازی با پوست الکترونیکی

پوست الکترونیکی نه تنها می‌تواند واقعیت مجازی را متحول کند، بلکه پتانسیل استفاده به عنوان یک دستگاه پزشکی را نیز دارد. به عنوان مثال، تقریبا 40 درصد از بیماران در بیمارستان‌ها از زخم بستر رنج می‌برند. یک تشک مجهز به لایه‌ای از پوست الکترونیکی می‌تواند تغییرات فشار را حس کند و بیماران یا پرستاران می‌توانند از طریق آن، وضعیت را تحت نظر داشته باشند و همچنین از طریق یک برنامه موبایل هشدارهایی را دریافت کنند.

سامسونگ همچنین اخیرا از پروژه دیگری پرده برداشته بود که می‌تواند با استفاده از عملگرهای عضله‌ای مصنوعی، امکان فوکوس سریع روی تصویر در فضاهای AR/VR و بازخوردهای لمسی با کنترلرهای واقعیت مجازی را فراهم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا