اقتصاد دیجیتال
موضوعات داغ

نقشه راه قانونمندسازی رمزارزها در روسیه ارائه شد

پیشنهاداتی برای قانونمندسازی رمزارزها در روسیه ارائه شد.

سیاستمداران روسیه پیش از این خواهان تغییر رویه بانک مرکزی این کشور شده بودند که پیشنهاد کرده بود تجارت رمزارزها و استخراج آن‌ها در روسیه محدود شود، زیرا نگرانی‌هایی درباره بی‌ثباتی مالی دارند.

ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه، از دست‌اندرکاران خواسته در این‌باره به توافق برسند و یک گروه کاری شامل وزارتخانه‌های دارایی، اقتصاد، دیجیتال و وزارت کشور، سرویس امنیتی FSB و بانک مرکزی روی چنین طرحی کار کنند.

دیمیتری چرنیشکو، معاون نخست‌وزیر، این طرح را امضا کرده است. در این طرح آمده است: «متذکر می‌شویم موارد ذکر شده در نقاط نقشه راه به طور کامل توسط همه آژانس‌ها به استثنای بانک روسیه پشتیبانی می‌شود.»

بانک روسیه نیز اعلام کرد با پیش‌نویس این طرح آشنایی دارد. در بیانیه آن آمده است: «به اعتقاد ما، آماده‌سازی یک قانون فدرال، وضع ممنوعیتی بر صدور و گردش رمزارزهای خصوصی در روسیه و همچنین تعیین مسئولیت نقض این محدودیت‌ها لازم است.»

الیزاوتا دانیلوا، رییس بخش ثبات مالی بانک مرکزی نیز در این‌باره گفت: «ما تصمیمی برای ممنوعیت مالکیت رمزارزها نداریم.»

بر اساس پیشنهاد این گروه کاری، خرید و فروش ارزهای دیجیتال منحصرا توسط سازمان‌های بانکی روسیه ارائه می‌شود.

همچنین فرآیندهای خاصی برای مسدودسازی صرافی‌های رمزارز خارجی برای ارائه سرویس به کاربران در روسیه پیشنهاد شده، اما طبق آن پلتفرم‌های خارجی می‌توانند اجازه فعالیت در کشور را دریافت کنند.

از سوی دیگر بانک مرکزی روسیه همچنان مخالف استخراج رمزارز است، زیرا رایانه‌های قدرتمند برای اتصال به یک شبکه جهانی و حل کردن معماهای پیچیده ریاضی با یکدیگر رقابت می‌ کنند. این امر به مصرف بیش از حد انرژی منجر می‌شود و به محیط زیست آسیب می‌زند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا