هوش مصنوعی
موضوعات داغ

هوش مصنوعی آموزش جراحی تومور مغزی را دگرگون می‌کند

امروزه سیستم‌های هوش مصنوعی به‌طوری پیشرفت کرده است که تقریبا دیگر جایگزین انسان‌ها شدند. هوش مصنوعی به پزشکان و جراحان کمک می‌کند تا جراحی تومور مغزی را به دانشجویان آموزش دهند.

بنابر گفته دانشمندان هوش مصنوعی جراحی تومور مغزی را بسیار بهتر از متخصصان انسانی آموزش می‌دهد. این فناوری نوین تحولات بسیار عظیمی در علم پزشکی ایجاد کرده است. در مطالعه جدید مشخص شده که الگوریتم‌های یادگیری ماشینی عملکرد فنی و نتایج یادگیری دانشجویان پزشکی را در طول عمل جراحی شبیه‌سازی شده تومور مغزی افزایش می‌دهد.

همه‌گیری کووید-۱۹ چالش‌ها و فرصت‌های بسیار زیادی برای پزشکان ارائه داده است و پس از این بیماری همه‌گیر فناوری یادگیری از راه دور در چندین زمینه اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. مطالعات جدید نشان می‌دهد که سیستم آموزشی هوش مصنوعی از راه دور بسیار بهتر از پزشکان خبره عمل می‌کند.

بعضی از پزشکان با توسعه و پیشرفت سیستم هوش مصنوعی احساس خطر می‌کنند، زیرا دستگاه‌های ماشینی دیگر به‌جای انسان‌ها چاقو جراحی در دست می‌گیرند و انسان‌ها تنها نظاره‌گر خواهند بود، اما هوش مصنوعی به‌طور کامل جایگزین پزشکان نخواهد شد و تنها به پزشکان در عمل جراحی کمک می‌کند.

شبیه‌سازی جراحی مغز و اعصاب و مرکز یادگیری هوش مصنوعی در انستیتو عصب‌شناسی مونترال ۷۰ دانشجوی پزشکی را برای حذف مجازی تومور مغزی استخدام کرد و محققان برای دریافت آموزش از معلم خصوصی هوش مصنوعی و یک مربی متخصص از راه دور استفاده کردند و این عملکرد بازخورد بسیار مثبتی داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا