هوش مصنوعی
موضوعات داغ

هوش مصنوعی در برنامه هفتم توسعه(۱)/ چهار جزء برنامه‌ریزی بلندمدت موفق

اهمیت هوش مصنوعی مورد تفاهم است. اما برنامه‌ریزی بلندمدت در سطح برنامه هفتم توسعه، حداقل از چهار جنبه باید چکش کاری شود و بر اساس آن جنبه‌ها، پیشنهاداتی قابل ارائه است:

۱.فهم نیروها و جریان‌های تاثیرگذار: نیروهای موثر بر هوش مصنوعی در درجه اول دسترسی به داده و اطلاعات است. داده‌ها شامل داده و اطلاعات در اختیار بخش خصوصی و بخش دولتی می‌شود، با وجود چالش‌های مختلف و به جبر شرایط رخ داده در سال های اخیر، کشور از حالت تقدیم اطلاعات و داده‌های زندگی روزمره مردم ایران به کسب‌وکارهای خارجی در حال توسعه خدمات به‌ویژه پیام‌رسان‌ها به صورت بومی است و همینطور با افزایش تعداد کسب‌وکارهای نوپا در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات انباره‌های جدید داده‌ای نیز در حال تشکیل است.

در بخش دولتی و مقررات‌گذاری دولتی، تلاش های قانونی شامل قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی مصوب ۱۴۰۱ و قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و قوانین مشابه دیگر دستور کار دولت برای ساماندهی داده‌های دولتی و کلان‌داده‌های بخش عمومی را شکل داده‌اند.

از زاویه بازار، هوش مصنوعی علاوه بر کاربرد در حوزه‌های مختلف، به عنوان یک کسب و کار مستقل هم در جهان مطرح شده است و پیش‌بینی می‌شود که در میان مصادیق خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات در سال‌های آینده ابزارهای دستیار هوش مصنوعی نیز جایگاه متمایزی داشته باشند.

۲. جایگاه و نقش نظام جمهوری اسلامی ایران دولت جمهوری اسلامی ایران: نظر به اهمیت توسعه خدمات فناوری اطلاعاتی بومی در در دو نقش تنظیم‌گر و مصرف‌کننده این حوزه اقداماتی انجام داده است. در جایگاه تنظیم‌گری دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه خدمات پایه کاربردی را تنها به نیروهای بازار محدود نکرده و در تلاش است که با تسهیل شرایط از جمله تامین مالی یا تامین زیرساخت‌های پردازشی از توسعه بومی بعضی خدمات پایه کاربردی بومی اطمینان حاصل کند. از طرف دیگر دولت در بازار خدمات فناوری اطلاعات به ویژه خدمات فناوری اطلاعاتی اداری یک مصرف‌کننده تعیین‌کننده بازار است.

۳.شناسایی اقدامات لازم به اتخاذ: با توجه به اندازه بازار تقاضای دولت، تنها با ساماندهی شیوه تامین خدمات فناوری اطلاعات و اصلاح جریان این امور دولت می‌تواند در رشد نوآوری در حوزه فناوری اطلاعات و حمایت از شرکت‌های نوپای کوچک قدم‌های بزرگی بردارد و با تسهیل شرایط عقد قرارداد با دولت همزمان دایره تامین‌کنندگان را گسترش، رقابت را افرایش، هزینه را کاهش و زیست‌بوم را مستعد رشد کند. راه‌حل این موضوع در توجه به رایانش ابری در زنجیره تامین خدمات فناوری اطلاعات نهفته است.

۴.اقداماتی که باید رها شوند کدام است؟: با توجه به محدودیت منابع معمولا یک برنامه باید با رهاسازی حمایت‌ها از یک حوزه و تخصیص منابع آزادشده به حوزه جدید باشد. طبق اسناد سیاستی بالادستی باید در آینده نقش دولت در حمایت از زیرساخت‌های فناوری اطلاعاتی خدمات پیام‌رسان‌ کاهش یابد. در نتیجه باید یک برنامه پایان حمایت‌های سخت‌افزاری و تخصیص منابع به کاربردهای جدید در دستور کار قرار گیرد.

با در نظر داشتن این ابعاد می‌توان برنامه را تدوین کرد. اما با توجه به اینکه بسیاری از احکام مورد اشاره قبلا در اسناد سیاستی آمده است. نیاز نیست که در برنامه هفتم توسعه همان احکام دوباره باز انشا شوند.

در قسمت بعدی احکام پیشنهادی ارائه می‌شوند.

ابوالقاسم رجبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا