سیستم عامل

گوگل از یک سیستم‌عامل کاملا جدید برای دستگاه‌های هوشمند رونمایی کرد

گوگل امیدوار است تا با عرضه یک سیستم‌عامل جدید برای ابزارهای یادگیری ماشینی، سهم خود در صنعت نرم‌افزار را افزایش دهد. این سیستم‌عامل KataOS نامگذاری شده و بر اساس پست وبلاگی منتشر شده توسط شرکت، پلتفرمی کاملا ایمن و بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌های توکار اجراکننده برنامه‌های یادگیری ماشینی محسوب می‌شود. KataOS در کنار پیاده‌سازی مرجع خود موسوم به Sparrow اجرا خواهد شد.

گوگل در بیانیه جدید خود تاکید کرده که با متداول‌تر شدن دستگاه‌های هوشمند، ایجاد سیستم‌های ایمن قابل تائید برای سخت‌افزارهای توکار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گفته گوگل چنان‌چه ایمنی داده‌ها از نظر ریاضی به اثبات نرسد؛ در این‌صورت داده‌های شناسایی شخصی کاربران مانند تصاویر و صداهای ضبط شده احتمالا در معرض خطر قرار خواهند گرفت. اگرچه هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده است؛ اما گوگل برخی جزئیات پیرامون سیستم‌عامل آینده KataOS را مورد تائید قرار داده است.

در گذشته این شرکت استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی Carbon و ++C را ترجیح می‌داد؛ اما اکنون با توجه به اطلاعات مندرج در صفحه GitHub می‌توان استدلال کرد که پروژه جدید تقریبا به‌طور کامل با زبان برنامه‌نویسی Rust نوشته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا