شبکه‌های ارتباطی
موضوعات داغ

گوگل اینترنت ۲۰ گیگابیتی راه‌اندازی کرد؛ ماهانه ۱۲٫۵ میلیون تومان

گوگل فایبر، شعبه‌ی فعال گوگل در حوزه‌ی اینترنت و شبکه، سرویس ۲۰ گیگابیتی جدیدی معرفی کرده است که هزینه‌ی ماهانه‌اش به ۲۵۰ دلار می‌رسد. گوگل در حال حاضر بسته‌های ۵ گیگابیت‌برثانیه و ۸ گیگابیت‌برثانیه را ارائه می‌کند؛ اما ازاین‌پس به برخی از افراد اجازه می‌دهد تا برای دسترسی زودهنگام به سرویس جدید ۲۰ گیگابیت‌برثانیه ثبت‌نام کنند.

گوگل در حال ارائه‌ی خدمات اینترنتی ۲۰ گیگابیتی خود به مشتریان سرویس Fiber در بازارهای منتخب است و فعالیت آن از سه ماهه اول ۲۰۲۴ آغاز می‌شود.

سرویس بسیار پرسرعت ۲۰ گیگابیت‌برثانیه‌ای گوگل که اولین بار در ماه اکتبر (مهر و آبان) معرفی شد، جدیدترین سخت‌افزار شبکه‌ی بی‌سیم Wi-Fi 7 را برای مشتریانی که واقعاً تمایل دارند، ارائه می‌دهد (البته مشخصات استاندارد وای‌فای ۷ هنوز نهایی نشده است). قیمت روتر وای‌فای ۷ گوگل فعلاً مشخص نیست.

روتر وای فای ۷ گوگل از نمای جلو مدل سفید

گوگل قصد دارد سرویس جدید را ابتدا در کانزاس سیتیِ کارولینای شمالی، آریزونا و آیووا ارائه دهد. انتشار این سرویس همزمان با ارتقاء زیرساخت‌ها توسط گوگل است که شامل نصب کابل‌های جدید فیبر نوری نوکیا می‌شود و تا خانه‌ی کاربران ادامه دارند.

گوگل سرویس اینترنت ۸ گیگابیت‌برثانیه را با قیمت ۱۵۰ دلار در ماه در برخی شهرها ارائه می‌دهد که اولین‌بار در سال گذشته اعلام شد. در همین حال، سرویس گیگابیتی Google Fiber از زمانی که برای اولین بار در کانزاس سیتی در سال ۲۰۱۲ در دسترس قرار گرفت، همچنان همان ۷۰ دلار در ماه هزینه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا