زیرساخت
موضوعات داغ

AT&T برای اولین بار اینترنت با سرعت 20 گیگابیت بر ثانیه را تست کرد

شرکت AT&T، یکی از اپراتورهای بزرگ اینترنت در امریکا، اعلام کرده که به عنوان اولین اپراتور در جهان سرعت اینترنت 20 گیگابیت بر ثانیه ای را در آزمایشگاه های خود با موفقیت تست کرده است.

این شرکت با استفاده از تکنولوژیهای جدید فیبر نوری، اوایل سال میلادی جاری تست سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه ای را با موفقیت به دست آورد و حالا تنها بعد از چند ماه، موفق شده به سرعت 20 گیگابیت بر ثانیه ای برای دانلود و آپلود دست پیدا کند.

نتیجه این سرمایه گذاری ها و آزمایشهای مداوم باعث شده این شرکت اوایل سال میلادی جاری بتواند به کاربران خانگی اینترنت Hyper-Gig با سرعتهای 2 و 5 گیگابیتی که سرعت آنها برای دانلود و اپلود یکسان است ، عرضه کند.

این سرویس در حال حاضر در دسترس کاربران بیش از 70 شهر بزرگ در آمریکا قرار دارد و قیمت اینترنت 2 گیگابیتی ماهانه 110 دلار و 5 گیگابیتی 180 دلار در ماه اعلام شده است..

شرکت AT&T هنوز زمانی برای عرضه سرعتهای 10 و 20 گیگابیتی به کاربران اعلام نکرده ولی گفته می‌شود زیرساخت های فعلی این شرکت می‌توانند با هزینه اندکی از سرعتهای جدید پشتیبانی کنند و احتمالا کاربران بتوانند طی یکی دو سال آینده سرعت های جدید را تجربه کنند.

منبع: Cnet.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا